طراحی وب سایت, طراحی سایت, طراحی پرتال, طراحی وب, پرنیان وب

  • پرنیان وب : طراحی وب سایت , طراحی وب سایت داینامیک , طراحی وب سایت شرکتی , طراحی وب سایت شخصی , طراحی سایت , طراحی وب , طراحی پرتال

  • پرنیان وب : طراحی پرتال , بهینه سازی سایت و سئو , طراحی پورتال , طراحی پرتال شرکتی , طراحی پرتال سازمانی , افزایش رنکینگ وب سایت , طراحی وب سایت


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Unable to access /home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

Warning: file_get_contents(/home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

طراحی سایت مطابق میل موتورهای جستجو

بسیاری از وب سایت ها هستند که نمی توانند ترافیک کافی را برای سایت خود بدست آورند ، یکی از این علت ها یک نکته ساده است  "وب سایت برای موتورهای جستجو گر بهینه نشده". در این مقاله نکاتی را در خصوص بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو مطرح می کنیم  : 

1- طراحی صفحات مطابق میل موتورهای جستجو :

برای یک موتور جستجو گرافیک سایت شما یا فلش ها و کد های جاوا اسکریپت جذابی که ساخته اید اهمیتی ندارد. بلکه چیزی که یک موتور جستجو نیاز دارد ، روان بودن کد نوشته شده در صفحات است . منظور من نوشتن کامنت در بین تگ ها یا رعایت کردن فاصله ها نیست بلکه استفاده از تگ هایی است که جستجوگرها از آنها استفاده می کنند. تگ های مهم در یک صفحه وب عبارتند از : تگ Title و Description و Keywords و Alt. البته این روز ها بعضی از موتور های جستجو فقط از تگ Keywords برای ارائه نتایج استفاده می کنند.

طراحی سایت بر اساس تکنولوژی موتورهای جستجو - طراحی سایت و پرتال پرنیان وبچند نکته کلیدی :

  1. اگر از جداول برای ساخت صفحات سایت تان بهره گرفته اید ، سعی کنید از کد های ساده استفاده کنید نه از تگ های تو در توی پیچیده. 
  2. استفاده از فریم ها باعث سر گیجه موتور های جستجو می شود که به ضرر شماست . در ضمن استفاده از فریم ها دیگر در طراحی سایت ها متداول نیست. 
  3. اگر از کد های جاوا اسکریپت استفاده کرده اید برای فراخوانی فایل های جاوا اسکریپت خارجی از کدهای کوتاه استفاده کنید. 
  4. استفاده از تگ Alt در تگ تصاویر موتور های جستجو را در یافتن موضوع تصاویر کمک می کند. حتما از این تگ برای عکس ها استفاده کنید. 
  5. متن اصلی را قبل از عکس ها در صفحات تان قرار دهید و یا حداقل عکس ها را در میان متن قرار دهید. 

2- کلمات کلیدی Keywords :

استفاده از این تگ بسیار اهمیت دارد و نوع کلمات استفاده شده در آن هم مهم است. سایت Wordtracker  کلمات کلیدی خوبی را برای هر نوع سایتی پیشنهاد می دهد که می توانید از آن بهره بگیرید. تعداد کلماتی که می توان در این تگ استفاده کرد محدودیت خاصی ندارد ، اما برای حصول نتیجه بهتر است از ۱۰ الی ۱۵ کلمه برتر استفاده کنید. 

3- محتوای سایت :

بسیاری از موتور های جستجو از متن اصلی صفحات برای یافتن کلمات کلیدی استفاده شده در تگ Keywords  استفاده می کنند. پس استفاده درست از کلمات کلیدی و مطابقت آن کلمات با متن شما بسیار اهمیت دارد. کلمات اصلی متن را در تگ Heading و یا Bold بگذارید و یا آن را لینک کنید تا جستجوگر ها به آن لغات اهیت ویژه ای دهند. 

4- عنوان سایت :

تگ Title یکی از مهم ترین بخش ها از دید جستجوگر هاست. عنوان صفحات نیز باید مانند کلمات کلیدی درست و مطابق متن انتخاب شود. چون گاهی موتور های جستجوگر به عناوین صفحات بیش از کلمات کلیدی اهمیت می دهند. تعداد کلماتی که در عنوان صفحات استفاده می کنید نیز برای اینکه از حد استاندارد جستجوگر ها خارج نباشد باید حداکثر ۹ کلمه باشد. 

5- تگ توضیحات :

موتور های جستجو هنگام نشان دادن نتایج جستجوی خود ، اطلاعات تگ متای توضیحات هر صفحه را برای نمایش توضیحات آن سایت نمایش می دهند. بنابراین نوشتن توضیحات جذاب و درست بیننده را به سوی سایت شما جذب می کند. استاندارد تعداد کلمات این تگ ۲۰ الی ۲۵ کلمه می باشد.

6- گرافیک :

استفاده از عکس اگر چه زیبایی خاصی به سایت شما می دهد اما حتی با تگ Alt نیز یک عکس به اندازه چند کلمه قدرت ندارد. چون موتور های جستجو فقط کلمات را می شناسند و عکس ها را هم با تگ Alt آنها شناسایی می کنند. بنابراین استفاده از عکس به جای لینک و یا بجای متن از خوانایی سایت شما برای چشم های یک موتور جستجوگر می کاهد. 

7- نقشه سایت :

نقشه سایت کمک بسیاری به جستوگر ها می کند تا تمام صفحات سایت شما را شناسایی کنند. ابزار های زیادی بر روی وب هست که نقشه سایت شما را در چند کلیک می سازد. 

8- لینک های هدایتگر :

لینک هایی که به دیگر صفحات سایت می دهید باید ساده باشد. استفاده از منو های Pop Up و فلش و مانند آن از خوانایی لینک های شما می کاهد. اگر مجبور به استفاده از لینک های پیچیده در طراحی سایت هستید می توانید از لینک های ساده در انتهای صفحات استفاده کنید تا موتور های جستجوگر نیز بتوانند لینک های شما را شناسایی کنند. 

-


  • تعداد بازدید: 1909
  • تاریخ انتشار: پنجشنبه 04 فروردين 1390 ساعت 18:33


طراحی سایت, طراحی وب سایت, طراحی پرتال, طراحی پورتال, طراحی سایت داینامیک, افزایش رنکینگ وب سایت, بهینه سازی وب سایت, طراحی سایت شرکتی, طراحی پرتال سازمانی