طراحی وب سایت, طراحی سایت, طراحی پرتال, طراحی وب, پرنیان وب

  • پرنیان وب : طراحی وب سایت , طراحی وب سایت داینامیک , طراحی وب سایت شرکتی , طراحی وب سایت شخصی , طراحی سایت , طراحی وب , طراحی پرتال

  • پرنیان وب : طراحی پرتال , بهینه سازی سایت و سئو , طراحی پورتال , طراحی پرتال شرکتی , طراحی پرتال سازمانی , افزایش رنکینگ وب سایت , طراحی وب سایت


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Unable to access /home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

Warning: file_get_contents(/home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

نگاهی بر بازاریابی اینترنتی

نگاهی بر بازاریابی اینترنتی - طراحی سایت و پرتال پرنیان وببازاریابی اینترنتی به استفاده از اینترنت جهت انجام تبلیغات ، فروش کالا و خدمات اطلاق میگردد. این بازاریابی نوعاً بر اصل " پرداخت به ازای هر کلیک " استوار است و شامل آگهی های تبلیغاتی موجود در سایت ها ، ایمیل هایی که برای معرفی محصولات ارسال می شود ، آگهی های متحرک و جذاب گرافیکی ، تبلیغ در موتورهای جستجو ، تبلیغات در وبلاگ های مختلف و مقالات تبلیغاتی می باشد. از مزایای بازاریابی اینترنتی می توان به در دسترس بودن اطلاعات وسیع و نامحدود اشاره نمود. 

تعریف :

بازاریابی اینترنتی بخشی از تجارت الکترونیک است که مدیریت اطلاعات ، روابط عمومی ، خدمات مشتریان و بخش فروش را در بر دارد . به طور کلی تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی از زمانی که دسترسی به اینترنت به صورت گسترده برای عموم مردم فراهم شد ، رواج یافته است . در حال حاضر بیش از یک سوم مصرف کنندگان خانگی در آمریکا و بسیاری از نقاط اروپا که به شبکه اینترنت دسترسی دارند ، خرید های خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. این روش برای شرکت هایی که مایلند فعالیت های از راه دور خود را گسترش دهند و اصطلاحا آن را به تجارت آنلاین تبدیل نمایند نیز ثمربخش است.

تاریخچه :

آغاز بازاریابی اینترنتی به اوایل دهه ۹۰ برمی گردد ، در آن زمان وب سایت ها اطلاعات خود را به روشی بسیار ساده و تنها با استفاده از فایل های متنی ارائه می دادند ، به تدریج گرافیک و در پی آن تبلیغات تصویری به سایت های مختلف افزوده شد . آخرین قدم در این زمینه تکامل تجارت آنلاین و به کارگیری اینترنت جهت سرعت بخشیدن به فروش کالا و خدمات است.

مزایا :

از مزایای بازاریابی اینترنتی می توان به در دسترس بودن اطلاعات وسیع و نامحدود اشاره نمود ، کاربران با اتصال به اینترنت و جستجوی کالای مورد نظرشان به راحتی قادرند در هر ساعتی از شبانه روز اطلاعات کاملی راجع به آن کالا دریافت نمایند و در صورت تمایل نسبت به خرید آن اقدام کنند . به علاوه فروش آنلاین برای مالکین شرکت ها به علت عدم نیاز به نیروی کاری ، مقرون به صرفه تر نیز می باشد . به طور کلی با استفاده از بازاریابی اینترنتی می توان بازار محدود و محلی را به بازاری گسترده و جهانی تبدیل نمود.

محدودیت ها :

محدودیت های بازاریابی اینترنتی هم برای مشتریان و هم برای فروشندگان مشکلاتی بوجود می آورد . پایین بودن سرعت اینترنت می تواند مسبب مشکلات بسیاری شود ، اگر حجم اطلاعات و تعداد صفحات وب سایت شرکتی بیش از اندازه زیاد باشد ، کاربران برای دریافت و دانلود اطلاعات مورد نظر خود به کوشش فراوان نیاز خواهند داشت . بازاریابی اینترنتی به خریداران امکان لمس ، بو کردن ، چشیدن و به طور کلی دیدن کالا از نزدیک را قبل از خرید ، نمی دهد . برخی از فروشندگان عرصه تجارت الکترونیک ، برای هر چه کم رنگ تر جلوه دادن این قبیل مشکلات و جلب اطمینان مشتریان ، سیاست های مختلفی را به کار می گیرند و تحت شرایطی امکان بازپس فرستادن کالا را در اختیار خریداران آنلاین قرار می دهند.

اقدامات امنیتی :

برای خریداران و فروشندگانی که از تجارت آنلاین استفاده می کنند ، نگرانی های امنیتی مسئله بسیار مهمی است. بسیاری از مصرف کنندگان از آنجائیکه به امنیت اطلاعات شخصی خود در این سایت ها اطمینان ندارند ، در مورد خرید اینترنتی دچار تردید می شوند . اخیرا برخی از شرکت هایی که خدمات فروش آنلاین ارائه می دهند ، از دادن هرگونه اطلاعات در مورد خریداران به شدت اجتناب می ورزند . حتی شرکت هایی وجود دارند که در وب سایت خود به امنیت اطلاعات شخصی خریداران اشاره نموده و آن را صد در صد تضمین می کنند. در پاره ای موارد نیز این امکان در اختیار کاربر قرار داده می شود که پس از اینکه خریدش به پایان رسید ، اطلاعات شخصی خود را از بانک اطلاعاتی شرکت مورد نظر حذف نماید. به هرحال  ، بسیاری از خریداران آنلاین از این امر که ممکن است اطلاعات شخصی شان در اختیار دیگر شرکت ها قرار بگیرد ، کاملا بی اطلاعند. در چنین حالتی هیچ راهی جهت متوقف نمودن این انتقال اطلاعات وجود نخواهد داشت. 

امروزه شرکت هایی که فروش آنلاین انجام می دهند ، اقدام به استفاده از روش های گوناگون به منظور حفظ حریم اطلاعات شخصی مشتریان و برطرف نمودن نگرانی های آنها می کنند. پنهان سازی اطلاعات Encryption یکی از روشهای اصلی است که در این زمینه به کار گرفته می شود. در این روش اطلاعات کاربران به کدهایی تبدیل می شود که دسترسی به اطلاعات آنها تنها با تایید شرکت مورد نظر امکان خواهد داشت . به عبارت دیگر با قوی تر شدن این سیستم ، درجه امنیت اطلاعات نیز بالاتر می رود.

تاثیرات بر صنایع مختلف :

بازاریابی اینترنتی تاثیر فراوانی بر بازار صنایع مختلف از جمله موسیقی ، بانکداری و خرید و فروش عتیقه داشته است ، در صنعت موسیقی بسیاری از مصرف کنندگان و علاقمندان به جای خرید سی دی ، از سایت های اینترنتی MP3 های مورد نظر خود را خریداری و دانلود می نمایند. مدت های مدید ، صحبت در مورد قانونی یا غیر قانونی بودن دانلود فایل های موسیقی ، بحث روز دست اندر کاران این صنعت به شمار می رفت . بازاریابی اینترنتی بر صنعت بانکداری نیز بی تاثیر نبوده و روز به روز بر تعداد بانک هایی که خدمات آنلاین انجام می دهند ، افزوده می گردد . این سیستم به دلیل عدم نیاز به مراجعه به شعب بانک ها ، از طرف مشتریان مورد استقبال بسیار قرار گرفته است. 

آمار نشان داده در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیون نفر از ساکنان آمریکا عملیات بانکی خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. البته پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن سرعت اتصال اینترنت در گسترش این سیستم های بانکی تاثیر چشمگیری داشته است . امروزه خدمات بانکی آنلاین یکی از پرسرعت ترین عملیاتی است که از طریق اینترنت انجام می شود . ۴۴ درصد از کل کاربران اینترنت ، عملیات بانکی خود را به صورت آنلاین انجام می دهند . با رواج حراج های اینترنتی ، بازار خرده فروش های عتیقه نیز در معرض خطر قرار گرفت. اشیای عتیقه این روز ها راحتر به فروش می رسند و قیمت آنها نیز دستخوش تغییرات بسیاری میگردد. خریداران و فروشندگان قبل از اینکه اقدام به خرید اشیاء قیمتی نمایند ، در سایت مختلف قیمت ها را چک می کنند و معمولا قیمت های موجود در این سایت به عنوان قیمت استاندارد کالا در نظر گرفته می شود.

اقدامات اخیر :

در نوامبر سال ۲۰۰۴ دادگاهی به منظور رسیدگی به شکایت علیه نرم افزار Bonzi Buddy مبنی بر فریبنده بودن تبلیغ اینترنتی این نرم افزار تشکیل شد. ظاهرا پنجره های تبلیغاتی این نرم افزار ، کاملا شبیه به پنجره های ویندوز مایکروسافت بود ، این امر سبب گمراهی کاربران می شد به طوری که پس از کلیک بر روی این پنجره ها زمانی که متوجه اشتباه خود می شدند و سعی در بستن پنجره های تبلیغاتی داشتند ، به وب سایت Bonzi ارجاع داده می شدند.

در تاریخ ۲۷ ماه مه سال ۲۰۰۵ ، شرکت Bonzi نهایتا پذیرفت که شکل ظاهری پنجره های تبلیغاتی خود را تغییر دهد. در حال حاضر برای آگاهی دادن به کاربران اینترنتی در بالای پنجره های تبلیغاتی این نرم افزار کلمه " آگهی تبلیغاتی" به چشم میخورد.

اخیرا بحث هایی نیز در رابطه با مالیات فروش آنلاین از گوشه و کنار به گوش می رسد ، در حال حاضر در کشور آمریکا خریداران آنلاین در پایان هر سال مالیات اجناسی را که از طریق اینترنت خریداری نموده اند ، همراه با بقیه مالیات های خود پرداخت می کنند . هر چند به نظر می رسد تنها تعداد اندکی از کاربران این نوع مالیات را پرداخت می نمایند. به همین منظور اخیرا در سیزده ایالت مختلف آمریکا شرکت ها را تشویق می کنند که به ازای هر کالایی که آنلاین به فروش می رسانند ، مالیات آن را نیز در نظر بگیرند ، اما هنوز اجباری در این مورد وجود ندارد . به هر حال اگر وضع به همین منوال ادامه پیدا کند ، طولی نمی کشد که دولت آنها را مجبور به دریافت مالیات نماید . دولت آمریکا اعلام نموده همه ساله رقمی معادل ۱۵ میلیارد دلار مالیات پرداخت نشده مربوط به خرید های آنلاین به اقتصاد این کشور لطمه وارد می نماید.

-


  • تعداد بازدید: 2241
  • تاریخ انتشار: جمعه 27 اسفند 1389 ساعت 14:19


طراحی سایت, طراحی وب سایت, طراحی پرتال, طراحی پورتال, طراحی سایت داینامیک, افزایش رنکینگ وب سایت, بهینه سازی وب سایت, طراحی سایت شرکتی, طراحی پرتال سازمانی