طراحی وب سایت, طراحی سایت, طراحی پرتال, طراحی وب, پرنیان وب

  • پرنیان وب : طراحی وب سایت , طراحی وب سایت داینامیک , طراحی وب سایت شرکتی , طراحی وب سایت شخصی , طراحی سایت , طراحی وب , طراحی پرتال

  • پرنیان وب : طراحی پرتال , بهینه سازی سایت و سئو , طراحی پورتال , طراحی پرتال شرکتی , طراحی پرتال سازمانی , افزایش رنکینگ وب سایت , طراحی وب سایت


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Unable to access /home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

Warning: file_get_contents(/home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

وبلاگ و تاریخچه آن | Weblog

وبلاگ ( Weblog ) و تاریخچه آن - طراحی سایت و پرتال پرنیان وبوبلاگ یک صفحه وب می باشد که معمولا به صورت کوتاه و خلاصه تهیه می شود و مطالب اغلب به ترتیب زمانی که منتشر شده اند، مرتب می شوند. همانند صفحات مجلات و یا روزنامه ها. محتوا و اهداف هر یک از وبلاگها به طور گسترده ای متفاوت است. از لینک ها و نظرات درباره سایر وب سایت ها گرفته تا اخبار درباره شرکت ها و اشخاص، ایده های مختلف درباره مسائل روز، خاطرات روزانه، شعر و ادبیات، عکس و موزیک، نرم افزارها و برنامه های کامپیوتری، خبرهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و ورزشی و حتی مسائل تخیلی.

بسیاری از وبلاگ ها شخصی هستند و افراد آنچه که در ذهنشان است را بیان می کنند. بعضی دیگر گروهی است و اهداف جمعی و علایق مشترک آنها را در بر می گیرد . برخی از وبلاگها برای بازی و تفریح و سرگرمی هستند و برخی دیگر در برگیرنده مقالات علمی و پژوهشی می باشند. وبلاگ ها تسهیل کننده ارتباطات تیمی، سازمانی و خانوادگی می باشند. آنها با شیوه ای بسیار آسانتر از ایمیل و فوروم ها، به ارتباطات گروههای کوچک کمک می کنند. استفاده از وبلاگهای خصوصی در شبکه های اینترانت، این امکان را به اعضای تیم می دهد که لینکها و فایلها و نظرات و پیشنهادات خود را به یکدیگر برسانند. ایجاد یک وبلاگ خانوادگی به اعضای خانواده کمک می کند که اخبارهای خانوادگی شان را به اطلاع همدیگر برسانند. یک وبلاگ به افراد کمک می کند که در حلقه گروه باقی بمانند و پیوند و فرهنگ گروهی را ارتقا دهند.

وبلاگ پديده‌اي نوظهور در عرصه اينترنت است و بيش از چند سال از پيدايش آن نمي‌گذرد با اين حال وجود بيش از صدميليون وبلاگ تخمين زده مي‌شود. وبلاگ Weblog كه به آن Blog نيز گفته مي‌شود ، تركيبي است از دو كلمه Web به معناي شبكه جهاني و Log به معناي گزارش روزانه يا روزنوشت، به يادداشت‌هايي گفته مي‌شود كه توسط يك يا چند نفر بصورت روزانه، هفتگي يا گاه به گاه نوشته شده و در عرصه اينترنت قرار مي‌گيرد. چند معادل فارسي نيز براي آن در نظر گرفته شده است مانند : تارنگار يا تارنگاشت كه كمتر مورد استفاده قرار مي‌گيرند. هر شخصي كه به اينترنت دسترسي داشته باشد و مطلبي براي نوشتن داشته باشد مي‌تواند به طور رايگان يا در صورت تمايل به صرف هزينه، صاحب يك وبلاگ شود.

BlogSky چیست ؟

BlogSky ابزاری است که به شما کمک می کند تا هر زمانی که مایل بودید، بلافاصله به انتشار ایده ها، افکار و دیدگاههاﯼ خود بپردازید. BlogSky محیطی را به عنوان وبلاگ یا بلاگ در محدوده صفحات وب در اختیار شما می گذارد و شما با استفاده از این محیط می توانید به آسانی یک سایت اختصاصی داشته باشید. BlogSky  به شما کمک می کند تا با سهولت بیشتر مطالب خود را در صفحات وب انتشار دهید، بدون اینکه نیاز باشد که کد برنامه ای را بنویسید و یا اینکه نگران نصب هیچ نوع نرم افزاری باشید. و حتی به شما اختیار کامل می دهد که بر روی مطالب وبلاگتان کنترل داشته باشید. بنابراین به جای نوشتن کد برای ساخت وبلاگ و قرار دادن صفحه های جدیدتان بر روی اینترنت، شما یک وبلاگ را بوسیله پر کردن چند فرم ساده در سایت  BlogSky ایجاد می نمایید و بلافاصله وبلاگ شما با طراحی خودتان در شبکه اینترنت نمایش داده می شود.

تاريخچه وبلاگ :

اصطلاح وبلاگ را اولين بار شخصي به نام Jorn Barger در دسامبر 1997 ساخت. در آن زمان وب به صورت متني بود و سايت‌هايي به وجود آمده بودند كه به هر نفر تنها اجازه مي‌دادند كه يك صفحه وب را داشته باشد تا افراد مطالب خصوصي‌شان را در آن بنويسند. در ادامه شخص ديگري به نام Peter Merholz اصطلاح وبلاگ را كوچکتر كرد و آن را در بخشي از وبلاگش "بلاگ" ناميد. در واقع او بود كه در Weblog در سال 1998 سايت Open Diary تاسيس شد و تا سال 1999 چيزي در حدود 2000 كاربر داشت. در سال 1999 خانم Meg Houriha به اتفاق Ewan Willams ، كمپاني Pyralabs و متعاقباً Blogger را تاسيس كردند. در ماه فوريه 2003 كمپاني گوگل "Blogger" را خریداری می کند و از ماه مارس 2003 اصطلاح ‌هاي Weblog ، Weblogging ، Webloger وارد فرهنگ لغت آكسفودر مي‌شود.

لازم است به اين نكته نيز اشاره شود كه يكي از دلايل معروفيت وبلاگ‌ها ، شخصي به نام "مث دراچ" بود كه توانست براي اولين بار ماجراي روابط كلينتون رئيس جمهور اسبق آمريكا و مونيكا لوينسكي را در وبلاگ خود انتشار دهد. او با پوشش لحظه به لحظه ماجراي اين رسوايي در وبلاگ خود به نام Druge Report جنجالي به پا كرد. علاوه بر اين اخبار و شايعات سياسي روز جامعه آمريكا را هم پوشش داده و ثابت كرد كه چگونه مي‌توان يك بلاگ شخصي ساخت كه منبع خبري مستقيم و بدون سانسور محسوب مي‌شود و مخاطبان بسياري را هم به خود جلب كند.

جهان كنوني، وبلاگ را به عنوان يكي از بهترين وسايل ارتباطي پذيرفته است و در چنين شرايطي كه وبلاگ‌نويسي جايگاه مهمي در توليد اطلاعات در اينترنت دارد روز به روز بر امكانات فني سرويس دهندگان وبلاگ‌ها افزوده مي‌گردد. رشد خدمات رايگان براي وبلاگ‌نويسان و ارائه رايگان ابزارها و برنامه‌هاي مورد نياز وبلاگ‌نويسان توانسته زمينه‌ساز پيشرفت‌هاي خوبي باشد. از جمله سيستم‌هاي نظرسنجي، سيستم‌هاي آرشيو مطالب، سيستم‌هاي شمارنده تعداد بازديدكنندگان و همچنين فرم‌هاي ارسال اطلاعات بازديدكنندگان براي مدير وبلاگ و ساير اين ابزارها كه هر روز بر تعداد و قابليت‌هاي آنها افزوده مي‌گردد.

در حال حاضر و در شرايط كنوني وبلاگ‌ها قدرت مانور زيادي دارند و هم اكنون به خاطر عدم هماهنگي بين آنها و نويسندگانشان و نيز تفاوت و گوناگوني سبك‌هاي آنها تمامي قابليت‌هاي اين سيستم بر همگان آشكار نشده است. نه تنها در كشور ما بلكه در كشورهاي ديگر نيز چنين است. البته در هر كشور عده‌اي وبلاگ ‌نويس قدرتمند هم هستند كه مي‌توانند با تحركات خود جهان را آگاه كنند. همانند كاري كه وبلاگ‌نويس‌هاي ايراني در مقابل اكاذيب و ياوه‌گويي‌هاي بيگانگان و اجانب و تحريف نام خليج فارس به نام جعلي خليج عربي از خودشان نشان دادند. موضوعات حساس و مهم برخي از وبلاگ‌ها ارائه‌دهنده جديدترين و دقيق‌ترين اطلاعات هستند. گاهي برخي خبرهاي آنان و همچنين گاهي عكس‌هاي خبري آنها توجه تمام رسانه‌هاي جهان را به خود جلب مي‌كند.

-


  • تعداد بازدید: 1696
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 07 دی 1389 ساعت 17:01


طراحی سایت, طراحی وب سایت, طراحی پرتال, طراحی پورتال, طراحی سایت داینامیک, افزایش رنکینگ وب سایت, بهینه سازی وب سایت, طراحی سایت شرکتی, طراحی پرتال سازمانی