طراحی وب سایت, طراحی سایت, طراحی پرتال, طراحی وب, پرنیان وب

  • پرنیان وب : طراحی وب سایت , طراحی وب سایت داینامیک , طراحی وب سایت شرکتی , طراحی وب سایت شخصی , طراحی سایت , طراحی وب , طراحی پرتال

  • پرنیان وب : طراحی پرتال , بهینه سازی سایت و سئو , طراحی پورتال , طراحی پرتال شرکتی , طراحی پرتال سازمانی , افزایش رنکینگ وب سایت , طراحی وب سایت


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Unable to access /home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

Warning: file_get_contents(/home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

تحلیل پارامترهای آماری یک وب سایت

تحلیل پارامترهای آماری یک سایت وب - طراحی سایت و پرتال پرنیان وباستفاده از آمار بازدیدکنندگان یک سایت می تواند در بالا بردن کیفیت سایت کمک زیادی کند. یک مدیر سایت برای اینکه بتواند سرویس مناسبی را در سایت خود ارائه کند باید بتواند پارامترهای آماری سایت را تحلیل کند. این پارامترها هر کدام مفهوم خاصی دارند که در اینجا تعدادی از آنها را بررسی می کنیم. این اطلاعات می تواند توسط سرویسهای رایگان موجود در اینترنت جمع آوری شود یا اینکه سرویس دهنده سایت شما این امکانات را در اختیار شما قرار دهد.

Hits یا تعداد بازدید :

Hits یکی از پارامترهای مهم در ارزیابی یک سایت به شمار می آید. تا چندی قبل مهمترین پارامتری که برای ارزیابی تعدا بازدیدکنندگان یک سایت ارزیابی میشد همین پارامتر بود. اما این پارامتر دیگر آن اهمیت قبلی را ندارد. امروزه مردم می دانند که این پارامتر برای ارزیابی سایت قابل استناد نیست. برای هر عنصری از یک صفحه وب که توسط مرورگر تقاضا می شود ، یک هیت در نظر گرفته می شود. تعداد هیت برای هر صفحه می تواند از چند تا چند هزار هیت باشد. به ازاء هر عکس یا برنامه های جاوا اسکریپت و یا هر عنصر دیگری در صفحه، یک هیت ثبت می شود. با این تعریف می توان تصور کرد که طراحی یک سایت و تعداد عناصر موجود در آن می تواند این عدد را کم یا زیاد کند. بنابراین بدون در نظر گرفتن طراحی سایت نمی توان با این پارامتر ارزیابی مناسبی از تعداد بازدیدکنندگان سایت داشت.

Pages or Page View :

این آمار نشان دهنده تعداد درخواستهای رسیده به سرور برای هر فایل یا صفحه است. با استفاده از این آمار می توانید بفهمید که هر بازدیدکننده سایت شما چه تعداد از صفحات را دیده است. با این پارامتر می توان متوجه شد که آیا بازدیدکننده سایت توانسته است به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کند یا نه؟ اگر بیشتر بازدیدکنندگان سایت بعد از دیدن یک صفحه سایت، سایت را ترک کنند، به این معنی است که سایت ما نتوانسته مورد نظر بازدیدکنندگان قرار گیرد. در این حالت باید بررسی کنیم که آیا کلمات کلیدی سایت مناسب هستند یا نه؟ آیا سایت را در مکانهای مناسب تبلیغ کرده ایم ؟ شاید تبلیغات سایت ما در جائی قرار گرفته که بازار هدف ما نیست.

Unique Visitor and Repeat Visitor :

این آمار با در نظر گرفتن آی پی بینندگان سایت شما بدست می آید. این آمار می تواند به شما اطلاع دهد که چه تعداد بازدید کننده در یک دوره زمانی خاص به سایت شما مراجعه کرده اند. البته این آمار خیلی دقیق نیست چرا که این احتمال وجود دارد که دو بازدیدکننده در یک دوره زمانی خاص با یک آی پی وارد سایت شما شوند. این حالت وقتی اتفاق می افتد که این دو بازدیدکننده از یک آی اس پی یا از یک شبکه به سایت شما متصل شده باشند. اما تعداد دفعاتی که بازدیدکننده سایت شما با یک آی پی به سایت شما متصل شده ( Repeat Visitor ) می تواند به شما در بدست آوردن خطای سیستم در تعداد بازدید کنندگان منحصر به فرد سایت شما ، کمک کند.

Session and Visit Duration :

این اطلاعات می تواند به شما نشان دهد که هر بازدید کننده چه مدتی را در سایت شما صرف کرده است. البته این آمار نیز دقیق نیستند چرا که یک بازدیدکننده می تواند با باز نگاه داشتن صفحه سایت شما بصورت غیر فعال در سایت شما حضور داشته باشد. اما آماری که نشان دهنده زمانهای کوتاه بازدید از سایت شماست، نشان دهنده این موضوع است که کلمه های کلیدی سایت شما مناسب انتخاب نشده است . بازدید کننده ای که از طریق موتورهای جستجو به سایت شما وارد می شود، نتوانسته است مطالب مورد نظر خود را در سایت شما پیدا کند.

Referrers or Referring Sites :

لینکی که باعث می شود بیننده ای به سایت شما وارد شود، به عنوان ارجاع دهنده ( Referrers ) ثبت می شود. در این آمار مشخص می شود که هر ارجاع دهنده چه تعداد بازدیدکننده به سایت شما ارجاع داده است. آمار سایتهای ارجاع دهنده به سایت شما ، می تواند به شما کمک کند که بفهمید هر سایتی به چه دلیلی سایت شما را معرفی کرده است. با ایجاد ارتباط با دارندگان اینگونه سایتها می توانید به بهبود ترافیک سایت خودتان کمک کنید. علاوه بر این اگر تبلیغی را در یک سایت اینترنتی قرار داده باشید ، با این آمار می توانید متوجه شوید که آیا آن آگهی برای سایت شما کارایی داشته است یا خیر؟

Search Terms and Search Strings :

همانگونه که می دانید موتورهای جستجو امروزه نقش مهمی در معرفی یک سایت دارند. بیشتر کاربران دراینترنت برای پیدا کردن مطالب مورد نظر خود از موتورهای جستجو استفاده می کنند. بنابراین ارزیابی رتبه سایت در موتورهای جستجو و بر اساس کلمات کلیدی یکی از کارهای روزمره مدیران سایت بشمار می آید. تعدادی از بازدیدکنندگان سایت شما از طریق موتورهای جستجو به سایت شما وارد شده اند ، بنابراین با دانستن اینکه چه کلمات کلیدی ای توانسته است بازدیدکننده سایت شما را افزایش دهند ، می توانید مطالب سایت خودتان را تنظیم کنید به گونه ای که بیننده های واقعی به سایت هدایت شوند. علاوه بر این می توانید با انتخاب مناسب کلمات کلیدی بازدید کنندهای بهتری را به سایت خود هدایت کنید.

Browsers, User Agents, and Operating Systems :

همیشه باید این نکته را در نظر داشته باشید که سایت شما برای بازدیدکنندگان شما با سیستم عاملهای مختلف و مرورگرهای مختلف، براحتی قابل دیدن باشد. اطلاعات مربوط به سیستم عامل و مرورگر بازدیدکنندگان می تواند کمک زیادی به شما کند. برای اینکه بتوانید بهترین کارایی را داشته باشید، بیشتر وقت خود را برای درصدهای بالای این گروه از آمار صرف کنید. علاوه بر این در این گروه از اطلاعات می توانید بفهمید که چه موتورهای جستجویی بر روی سایت شما کار کرده و اطلاعات آنرا جمع آوری می کنند.

Entry and Exit Pages :

این آمار به شما نشان می دهد که بازیدکنندگان سایت شما از چه صفحاتی وارد سایت شده اند و علاوه بر این کدامیک از صفحات سایت شما کمتر مورد علاقه بازدیدکنندگان بوده و باعث خروج آنها از سایت گردیده اند. با دانستن این اطلاعات می تواند صفحات خروجی را به گونه ای طراحی کنید که بتواند بیشتر مورد توجه قرار گیرد. بایستی با توجه به نکاتی که در صفحات ورودی وجود دارد، این صفحات را مجددا طراحی کنید.

-


  • تعداد بازدید: 2685
  • تاریخ انتشار: يكشنبه 30 آبان 1389 ساعت 19:12


طراحی سایت, طراحی وب سایت, طراحی پرتال, طراحی پورتال, طراحی سایت داینامیک, افزایش رنکینگ وب سایت, بهینه سازی وب سایت, طراحی سایت شرکتی, طراحی پرتال سازمانی