طراحی وب سایت, طراحی سایت, طراحی پرتال, طراحی وب, پرنیان وب

  • پرنیان وب : طراحی وب سایت , طراحی وب سایت داینامیک , طراحی وب سایت شرکتی , طراحی وب سایت شخصی , طراحی سایت , طراحی وب , طراحی پرتال

  • پرنیان وب : طراحی پرتال , بهینه سازی سایت و سئو , طراحی پورتال , طراحی پرتال شرکتی , طراحی پرتال سازمانی , افزایش رنکینگ وب سایت , طراحی وب سایت


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Unable to access /home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

Warning: file_get_contents(/home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

مقايسه مرورگرها IE , Firefox , Opera , Safari

مقايسه مرورگرها - طراحی سایت و پرتال پرنیان وباین روزها بحث بر سر مرورگرهای وب ، بسیار پرحرارت و داغ است! در این میان افراد بسیاری از تمایل خود برای استفاده از مرورگر همراه با سیستم عامل کامپیوترشان صحبت می کنند. گروهی از کاربران ، مرورگرهای گمنام و کم رواج تری همچون مرورگر اپرا را بر دیگر گزینه ها ترجیح می دهند و طرفداران پر و پا قرص و همیشگی اپن سورس نیز همواره از برتری های فایرفاکس ، مرورگر شرکت موزیلا ، در قیاس با رقبای تجاریش سخن می گویند. بنابراین هر کسی بهترین مرورگر از دیدگاه خود را مطالبه می نماید. آن ها با تمام وجود از مرورگر محبوب و برگزیده خود حمایت و پشتیبانی می کنند؛ زیرا معتقدند مرورگر منتخب آن ها از لحاظ ظرافت، قابلیت، امنیت و بسیاری جنبه های دیگر از سایر رقبا برتر است. با این حال اگر با گذشت زمان گزینه ای بهتر از انتخاب آن ها از راه برسد، آن ها با مسرت و رغبت به آن کوچ می کنند و از آن پس با صدای رسا آن را تبلیغ خواهند کرد! ما نیز همواره در انتظار مرورگرهای قدرتمندتری هستیم. در نوشتار حاضر به بررسی مقایسه ای چهار مرورگر مطرح کنونی ، یعنی اینترنت اکسپلورر ، فایرفاکس ، اپرا و سافاری خواهیم پرداخت.

مقدمه :

بر اساس آمار و ارقام مربوط به سهم هر مرورگر در بازار ، برنده کاملاً آشکار و مشهود است. بر اساس جدیدترین برآوردها، اینترنت اکسپلورر با سهم ۸۰ تا ۸۵ درصدی، یکه تاز بازار مرورگرها است. فایرفاکس با در اختیار داشتن سهم هشت تا سیزده درصدی از بازار، نزدیک ترین رقیب اینترنت اکسپلورر محسوب میشود. سافاری با سهمی بین دو تا چهار درصد در رتبه سوم قرار دارد و Opera و Aol Netscape نیز هر کدام با سهمی حدود یک درصد ، نزدیک ترین رقبای Safari در بازار مرورگرها محسوب می شوند. با این همه ، بر اساس کیفیت، برنده مطلقی وجود ندارد. تا قبل از ورود IE7 سال ها بود که ضعف در قابلیت ها و امنیت، اینترنت اکسپلورر را در رقابت با دیگر مرورگرها به عقب رانده بود، اما اصلاحات ساختاری اساسی در IE7 بار دیگر این مرورگر پیر را قدرتمندانه وارد میدان رقابت کرد. تقریباً همزمان با IE7 ، موزیلا نیز Firefox 2.0 را منتشر و روانه بازار کرد و در همین اثنا ، سافاری ( با ارائه نسخه 2.04 ) و اپرا ( با ارائه نسخه 9.02 و نسخه آماده برای انتشار 9.10 ) آرام و دور از هیاهو و جنجال در مسیر رشد و اصلاح بودند. به این ترتیب ، برای اولین بار در طی چند سال اخیر ، مرورگرهای برتر در سطحی تقریباً یکسان و مساوی قرار گرفتند. بنابراین سؤال این است، باید از کدام مرورگر استفاده کنید؟ حقیقتاً بهترین کدام است برای راهنمایی شما در انتخاب بهتر ، از چهار کاربر حرفه ای درخواست کردیم به دفاع از مرورگر منتخبشان بپردازند. هر یک از این کارشناسان معتقد هستند که مرورگر منتخبشان بهترین است و با تمام وجود تلاش می کنند شما را نیز متقاعد و قانع کنند! بنابراین تنها مرور بخشی از مقاله چندان منطقی نیست؛ زیرا هر قسمت از مقاله صرفاً حمایتی یک جانبه برای متقاعد کردن شما به برتری یک مرورگر است. پس برای نتیجه گیری منطقی توصیه می کنیم کل مقاله را مطالعه کنید.

فایرفاکس ؛ بهترین مرورگر دنیا :

تمام ساکنان دنیای مجازی وب، یک صدا به شما می گویند: فایرفاکس بهترین مرورگر وب برای سیستم عامل ویندوز و مکینتاش است. حتی بعد از آن که مایکروسافت IE7 را پیش از آغاز سال جدید میلادی به بازار ارائه کرد، بسیاری از کاربران ویندوز که وب را به خوبی می شناسند، مرورگر فایرفاکس را برگزیدند. جالب تر این که، کاربران ویندوز، فایرفاکس را نه فقط به دلیل ویژگی های آن، بلکه به خاطر سازگاری مناسب، امکان تطبیق پذیری عالی با نیاز و خواسته کاربر، و همچنین سهولت کاربرد، بر IE7 ترجیح می دهند. ضعف های فراوان IE6 بیش از هر دلیل دیگری مسیر پیشرفت و ترقی فایرفاکس را فراهم کرد؛ زیرا IE6 غیراستاندارد بود. در مورد اینترنت اکسپلورر ۷ نیز قضیه تفاوت چندانی ندارد.سرانجام آنچه فایرفاکس را از دیگر مرورگرها متمایز و متفاوت می کند، بهره مندی از مجموعه گسترده ای از برنامه های افزودنی است که کاربران مختلف برای بهبود عملکرد مرورگر و افزودن قابلیت های جدید به آن تدارک دیده اند. کاربران فایرفاکس با استفاده از این افزودنی ها می توانند مرورگر را آن گونه که می پسندند، تنظیم نمایند. در حالیکه واسط کاربری IE7 اجازه تنظیمات چندانی را به کاربر نمی دهد. همچنین نوار ابزار مناسبی که در IE4 تا IE6 به چشم می خورد در IE7 چندان مشهود نیست. IE7 حتی امکان حذف بسیاری از برنامه های افزودنی موجود برای این مرورگر را در صورت عدم نیاز کاربر فراهم نکرده است. 

اندازه و عملکرد :

برخلاف محدودیت های موجود در دیگر مرورگرها، کاربران فایرفاکس مجموعه ای بی نظیر از برنامه های افزودنی را برای بهبود عملکرد مرورگر در اختیار دارند. اپرا دقیقاً در نقطه مقابل فایرفاکس قرار دارد. همه چیز درباره اپرا در قابلیت های آن خلاصه شده است. اگر چه اپرا با مجموعه ای از قابلیت های متنوع تزئین شده است، بسیاری از این قابلیت ها هیچگاه توسط کاربران مورد استفاده قرار نمی گیرد. البته این نقص تنها بخشی جزئی از عیوب این مرورگر محسوب می شود. طراحان اپرا برای ایده های کوچک، کارشناسان ماهر و بزرگی هستند، اما قادر به پیاده سازی صحیح، روان و بی نقص افکار و اندیشه های کوچک خود نیستند و به همین دلیل، اپرا سراسر نقص و ایراد است! تنها مزیت و برتری اپرا ، حجم کم کارایی و عملکرد مناسب و قابل اطمینان آن است. البته فراموش نکنیم که حجم نسخه International مرورگر اپرا در ویرایش 9.02 نسخه ارائه شده در سایت اپرا 6.72 مگابایت است. در حالیکه حجم Firefox 2.0 تنها 5.62 مگابایت است. همچنین به خاطر داشته باشیم که حجم Internet Explorer 7 برابر با 14.78 مگابایت است. با این حال باید پرسید : کدامیک از این چهار مرورگر سریعترین است؟ به نظر من سرعت ملاک چندان مناسبی برای مقایسه نیست؛ زیرا هر چهار مرورگر به قدری سریع عمل می کنند که در عمل سرعت یکسانی را از خود به نمایش می گذارند. به علاوه، سایت های مختلف بسته به نوع محتویات و کدنویسی زمان های بارگذاری متفاوت و گوناگونی دارند. 

امنیت ، آنچه IE به آن نیاز دارد :

امنیت چیست؟ سیستم امنیتی مداخله جوی IE7 مکرراً شما را با میله های زردرنگ و دیگر اعلان های پی در پی متوقف می کند. IE7 سعی می کند با این روش، امنیتی هم طراز با امنیت بالای فایرفاکس بدون اعلان های مکرر و دست و پا گیر را فراهم کند.ابزار کنترل املای صحیح لغات یکی از ویژگی های جدید فایرفاکس ۲ است.اگر وب گردی محدود و دست و پا بسته شما را ناراحت و عصبانی نمی کند، IE7 میزبان مناسبی برای وبگردی شما خواهد بود، اما من حس خوشایند آزادی با فایرفاکس را ترجیح می دهم. فایرفاکس، اپرا و سافاری به ActiveX ها اجازه اجرا نمی دهند و این قابلیت یکی از اصلی ترین دلایلی است که این مرورگرها را ذاتاً ایمن تر و مطمئن تر از IE ساخته است. اگرچه حقیقتاً ActiveX ابزاری مناسب و آسان برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار است، با وجود تمام ویژگی های خود از قابلیت های امنیتی جاوا بی بهره است. در واقع ما تاوان اشتباه مایکروسافت در اوایل سال ۱۹۹۰ را می پردازیم. اما مطمئناً آینده از آن جاوا و جاوا اسکریپت خواهد بود. با این همه، قابلیت ضدفیشینگ در کدام مرورگر بهتر است؟ در حال حاضر اینترنت اکسپلورر تنها مرورگری است که شدیداً به این فناوری نیازمند است. البته وجود فناوری ضدفیشینگ تنها یکی از نیازمندی های امنیتی ضروری برای اینترنت اکسپلورر در تمام سیستم عامل های مایکروسافت و به ویژه ویستا به شمار می رود . IE بدون در اختیار داشتن ابزارهای ضدجاسوس افزار و ضدفیشینگ، مرورگری ناامن و غیرقابل اطمینان خواهد بود. در حالیکه نبود این ابزارهای حفاظتی در دیگر مرورگرها تا این اندازه خطرآفرین نیست. در حقیقت این تفاوت نه به دلیل طراحی بهتر مرورگرهای فایرفاکس، اپرا و سافاری در قیاس با  IE بلکه به این خاطر است که اکثر جاسوس افزارها و ابزارهای سرقت آنلاین، رایج ترین مرورگر دنیا یعنی IE را هدف قرار داده اندهدف اصلی سازندگان این گونه کدهای مخرب، کسب درآمد بیشتر است و این همان دلیلی است که IE را در کانون توجه سارقان آنلاین قرار داده است. البته فایرفاکس نیز به عنوان دومین مرورگر رایج دنیا، توجه بسیاری از سارقان آنلاین را به خود معطوف کرده است، اما موزیلا زرنگ تر و با هوش تر از آن است که بازی را به سارقان آنلاین واگذار کند.

یک مرورگر واقعی :

با ویژگی Quick Tabs در IE7 می توانید تمام Tab های باز را در قالب تصاویر بندانگشتی (Thumbnail) مشاهده کنید. هنگامی که مایکروسافت از ویژگی هایی همچون پشتیبانی از RSS و قابلیت کار با Tab ها به عنوان ویژگی های جذاب IE7 سخن می گوید، کاملاً مطمئن می شوید که IE7 ویژگی های جذاب و مبتکرانه ای ندارد.این دو ویژگی که به عنوان قابلیت هایی جذاب در IE7 معرفی شده اند، در 2.0 FireFox نیز وجود دارند؛ مرورگری که قابلیت سودمندی همچون ابزار کنترل املای صحیح لغات با قابلیت استفاده در انجمن های وب، بلاگ ها، نظرات ارسالی برای سایت های وب و فرم های وب را دارد و همچنین قابلیت Undo Close Tab ( توانایی بازگشت به عقب برای بازگشایی Tab های بسته شده توسط کاربر ) و بسیاری قابلیت های سودمند دیگر را ارائه داده است. هنگامی که در نهایت مایکرسافت تقاضای کاربران IE برای پشتیبانی از RSS و افزودن قابلیت استفاده از Tab ها را پذیرفت، مسئله ضعف امنیتی و عدم سازگاری مناسب، بسیار نامساعدتر از آن که به سادگی قابل اصلاح و ترمیم باشد، نمود یافت.مایکروسافت همچنین تلاش کرد با ارائه IE7 همراه با بروزرسانی های ضروری و حیاتی در بخش Automatic Updates ویندوز ، مرورگر خود را بیش از پیش به کاربران سیستم عاملش معرفی کند و سهم IE7 را در بازار مرورگرها ارتقا دهد. مایکروسافت این قابلیت را "نصب به صلاحدید کاربر" نامید؛ زیرا می توان از Automatic Updates خواست که IE7 را نصب نکند، اما به نظر می رسد عنوان "عدم نصب به صلاحدید کاربر" برای آن مناسب تر باشد؛ زیرا انتخاب پیش فرض، نصب IE7 است. به این ترتیب مایکروسافت بدون توجه به نظر و خواسته شما، مرورگر 14.78 مگابایتی خود را به شما تقدیم می کند.فایرفاکس مرورگری است که به جای توجه به نیازهای شرکت سازنده، صرفاً نیازهای کاربران را الگوی توسعه خود قرار داده است. این موضوع در نسخه نهایی این مرورگر قاطعانه اثبات شد. اگرچه 2.0 Firefox را نمی توان یک ارتقای بلندپروازانه دانست، قطعاً در قیاس با نسخه 1.5 نسخه کامل تر و بهتر است. فایرفاکس در مجموع بهترین قابلیت ها را برای کاربران فراهم کرده است. این مرورگر تمامی فاکتورهای لازم برای کسب عنوان برترین مرورگر را در اختیار دارد. 

اینترنت اکسپلورر ؛ اثبات شایستگی ها :

در دنیای کامپیوتری نیز درست همانند دیگر زمینه ها، همه از برنده تنفر دارند. به همین دلیل همه با مایکروسافت دشمنی دارند! اما دشمنی همیشگی با مایکروسافت دلیل مناسبی برای تنفر از مرورگر جدید این شرکت نیست. در واقع شما تعصبات خود را برای یک لحظه کنار بگذارید، حقایق بسیار مهم و قابل توجهی را درخواهید یافت : مایکروسافت بهترین مرورگر دنیا را ارائه کرده است. استفاده از قابلیت Tab ها برای مرور صفحات، پشتیبانی عالی مرورگر از RSS و بهبود چشمگیر در امنیت دلایلی است که IE7 را به عنوان بهترین مرورگر در بازار مرورگر ها معرفی می کند.

سرانجام Tab ها آمدند :

پس از کش و قوس های فراوان ، مایکروسافت با تأخیر زیادی Tab ها را به IE افزود، اما با افزوده شدن این قابلیت ، IE از دیگر مرورگرها پیش پا افتاده است. باز کردن، بستن و مرتب نمودن  Tab ها بسیار ساده و آسان است. در IE7 برخلاف مرورگرهای دیگری که از قابلیت Tab استفاده می کنند، کلید "X" برای بستن Tab ، روی تمام Tab های باز دیده نمی شود و تنها Tab فعال قابل بستن است. با انتقال به Tab جدید کلید "X" نیز روی آن قرار می گیرد. این قابلیت امکان مدیریت بهتر Tabهای متعدد را برای کاربر فراهم می کند. قابلیت Quick Tabs در حال حاضر بهترین روشی است که امکان نمایش تمام Tab ها در قالب نماهای بندانگشتی (Thumbnail) را در یک صفحه فراهم می کند. با کلیک روی هر Thumbnail به سادگی به آن Tab منتقل می شوید و با کلیک روی کلید "X" به سادگی آن Tab را می بندید. ابزار Tab List یکی دیگر از قابلیت های مفید و سودمند IE7 است. با کلیک روی کلید مربوط به این ابزار، تمام Tab های فعال در قالب یک فهرست به کاربر ارائه می شود. با این قابلیت قادرید به راحتی Tab مورد نظر را در میان تمام Tabهای باز، بیابید و به آن سوییچ کنید. همچنین می توانید گروهی از Tab ها را همانند یک آدرس در Favorites ذخیره کنید.با استفاده از این قابلیت می توانید از مرورگر بخواهید فهرستی از سایت های خبریِ مورد علاقه یا سایت های مربوط به یک موضوع دلخواه را به صورت دسته جمعی برای شما باز کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تمام سایت های مورد نظر را در Tab های مجزا باز کنید و سپس این فهرست را همانند ذخیره یک آدرس در بخش Favorites ذخیره نمایید. به این ترتیب می توانید در دفعات بعد تمام این فهرست را یکجا باز کنید.

مدیریت عالی RSS ها :

در واقع آنچه IE7 را از دیگر رقبایش متمایز می کند، پشتیبانی مؤثر و مناسب مرورگر از RSS است. کار با ابزار RSS خوان اختصاصی IE7 به قدری ساده و آسان است که حتی کاربران ناآشنا با RSS هم قادرند براحتی از آن استفاده کنند. سادگی کار با این RSS خوان ممکن است شما را متقاعد نماید که نرم افزار RSS خوان محبوبتان را برای همیشه کنار بگذارید. IE7 شما را پیش از آن که طعمه سیادی شوید، از خطر آگاه می کند.هنگامی که از یک سایت وب با خروجی RSS بازدید می کنید، کلید کوچک مربوط به RSS روی نوار ابزار مرورگر نارنجی رنگ می شود. با کلیک روی این کلید می توانید خروجی RSS مورد نظرتان را دریافت کنید.با کلیک روی گزینه "Subscribe to this Feed" می توانید آدرس های RSS مورد علاقه را همانند دیگر آدرس ها در بخش Favorites ذخیره کنید. همچنین می توانید آدرس های RSS را در یک پوشه جداگانه ذخیره نمایید. RSS خوان آدرس های RSS شما را در یک قسمت جداگانه و مجزا در IE Favorites Center قرار می دهد. با انتخاب Feeds در بخش Favorites Center می توانید فهرست آدرس RSS موردنظر و پوشه های مربوط را مشاهده کنید.با کلیک روی آدرس های RSS می توانید آن را باز کنید و بخوانید. همچنین با کلیک روی هر پوشه، آدرس های موجود در آن به شما ارائه می شود. برای به روزرسانی RSS های موجود در بخش Favorites، نیاز نیست اقدام خاصی بکنید. چون IE به صورت خودکار آن ها را برایتان بروزرسانی می کند. یک RSS Feed هر قدر هم که طولانی باشد، IE آن را در قالب یک صفحه با امکان مرور ساده و آسان در اختیار شما قرار می دهد. امکان جست وجو، مرتب سازی RSS ها بر اساس تاریخ، عنوان و نام نویسنده و همچنین امکان فیلترگذاری روی خروجی ایجاد شده برای ارائه مطالب در یک موضوع خاص نیز وجود دارد.به عنوان مثال، اگر در حال مطالعه یک RSS Feed از یک وبلاگ با موضوع مایکروسافت هستید، می توانید آن را برای ارائه مطالب مربوط به ویستا یا اینترنت اکسپلورر یا هر عنوان دیگری فیلترگذاری کنید. IE در ویندوز ویستا، در قیاس با اکس پی عملکرد به مراتب بهتری را ارائه می دهد. در ویستا RSS Feed ها به صورت زنده و به همان ترتیبی که وارد می شوند، در یک نمایشگر جذاب RSS که روی دسکتاپ تعبیه شده است، نمایان می گردند. با این قابلیت می توانید بدون نیاز به هیچ اقدامی به مطالعه RSS ها بپردازید؛ زیرا آن ها به صورت خودکار روی دسکتاپ شما قرار گرفته اند.

بهبود امنیت :

همواره بیشترین انتقادها درباره مشکلات و ضعف های امنیتی در IE بوده است. اگر چه در مورد نسخه های پیشین IE انتقادهای امنیتی مطرح شده کاملاً صحیح و منطقی است، در مورد IE7 به هیچ وجه پذیرفته نیست. در نسخه اخیر IE سطح امنیتی بسیار بالایی برای کاربر فراهم شده است.شاید از دید کاربر مشهودترین ابزار امنیتی در IE7 ، ابزار ضد فیشینگ مرورگر باشد، اما قابلیت های امنیتی IE تنها در این ابزار خلاصه نشده است. بیشتر قابلیت های امنیتی مرورگر در پشت اینترفیس مرورگر نهفته است؛ جایی که برای کاربر مشهود و قابل رویت نیست . IE7 از توانایی ها و قابلیت های متعددی برای محافظت در برابر بدافزارها بهره می برد. از جمله قابلیت محافظتی جدید موسوم به URL Handling که سیستم را در برابر URL های مخرب یعنی URL هایی با عملکردی مشابه با بدافزارها و اکسپلویت ها به سیستم آسیب می رسانند، محافظت می نماید و از سرریزشدن بافر به واسطه اجرای کدهای مخربی که بدون اطلاع کاربر اجرا می شوند، جلوگیری می کند. همچنین در نسخه اخیر IE روش محافظتی جدیدی در برابر اسکریپت ها ارائه شده است که اجازه می دهد اسکریپت ها تنها روی محتوای همان دامنه منبع اثر کنند. این قابلیت در مقابله بهتر با حملات فیشینگ نیز مؤثر است. محافظت در برابر ActiveX ها یکی دیگر از قابلیت های امنیتی IE7 است. محافظت در برابر خطرات مربوط به RSS ها نیز یکی دیگر از قابلیت های امنیتی پیش بینی شده در این مرورگر است. برای مثال، IE7 تنها RSS Feed های کاملاً معتبر را قبول می کند و از پذیرش RSS های مشکوک و نامطمئن خودداری می کند. Protected Mode  قدرتمندترین ابزار امنیتی در IE7 است که تنها در ویستا قابل استفاده است. Protected Mode سیستم عامل را از آسیب پذیری در برابر خطرات ناشی از عملکرد اینترنت اکسپلورر یا دیگر برنامه های افزودنی اینترنت اکسپلورر محافظت می کند.به عبارت دیگر، حتی اگر بدافزارها بتوانند از تمام ابزارهای محافظتی IE عبور کنند، باز هم قادر به آسیب رسانی به کامپیوتر شما نخواهند بود؛ زیرا Protected Mode اینترنت اکسپلورر را در درون یک گاوصندوق امن و غیر قابل نفوذ حفاظت می کند.

رقبا در یک نگاه :

فایرفاکس تنها رقیب اصلی IE در بازار مرورگرها است. سهم اپرا و سافاری در بازار مرورگرها به قدری ناچیز است که می توان از آن ها چشم پوشی کرد، اما فایرفاکس تلاشی گسترده و بی وقفه را برای کسب سهم بیشتر در بازار مرورگرها آغاز کرده است. بسیاری از کاربران، مایکروسافت را به ناتوانی در ارائه نوآوری و ابتکار محکوم می کنند. حال آن که فایرفاکس نیز در همین آغاز راه علایم این ناتوانی و ضعف را از خود بروز داده است به Firefox 2.0 نگاه کنید. آیا می توانید یک ویژگی اصلی جدید و منحصربه فرد را در این مرورگر نام ببرید؟ اینترفیس مرورگر هیچ تغییری نکرده است و همان نما و ظاهر قدیمی را دارد. پشتیبانی مرورگر از RSS بسیار نامناسب و به عبارت بهتر، ناامید کننده است. قابلیت Live Bookmark مرورگر نیز چندان مناسب و قابل استفاده نیست. موزیلا لااقل می توانست با افزودن قابلیتی مشابه با Quick Tabs در IE مدیریت Tab ها را در نسخه اخیر فایرفاکس بهبود بخشد، اما حتی زحمت افزودن این ویژگی مناسب را نیز متحمل نشده است. به استثنای ویژگی پشتیبانی از اکستنشن ها در مرورگر فایرفاکس که از قابلیت پشتیبانی از برنامه های افزودنی (Add in) در IE بهتر و مناسب تر است، می توان چنین نتیجه گرفت که IE به سادگی فایرفاکس را مغلوب کرده است. 

بدون تردید تاکنون درباره مقایسه مرورگرهای IE ، Firefox ، Opera  و Safari علاوه بر این مقاله، مطالب بسیاری را شنیده یا خوانده‌اید. مطالعه و مقایسه گفته‌ ها و نظرات منتقدان مختلف درباره مرورگر ها می‌تواند به شما در انتخاب بهترین مرورگر کمک نماید .البته راه بهتری هم وجود دارد. به آمار و ارقام دقت کنید. اعداد هیچ گاه دروغ نمی‌گویند. اینترنت اکسپلورر بیش از هشتاد درصد از سهم بازار را در اختیار دارد و شواهد حکایت از آن دارد که این رقم در آینده نزدیک تغییر نخواهد کرد. مردم به قدری باهوش و زیرک هستند که در صورت عدم رضایت از IE مرورگرهای رقیب را دانلود و تجربه کنند، اما شواهد نشان می‌دهد که کاربران از IE راضی بوده‌اند و با توجه به اصلاحات فراوان صورت گرفته در IE7 ، کاربران راضی ‌تر از همیشه خواهند بود.

-


  • تعداد بازدید: 3796
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 25 آبان 1389 ساعت 22:17


طراحی سایت, طراحی وب سایت, طراحی پرتال, طراحی پورتال, طراحی سایت داینامیک, افزایش رنکینگ وب سایت, بهینه سازی وب سایت, طراحی سایت شرکتی, طراحی پرتال سازمانی