طراحی وب سایت, طراحی سایت, طراحی پرتال, طراحی وب, پرنیان وب

  • پرنیان وب : طراحی وب سایت , طراحی وب سایت داینامیک , طراحی وب سایت شرکتی , طراحی وب سایت شخصی , طراحی سایت , طراحی وب , طراحی پرتال

  • پرنیان وب : طراحی پرتال , بهینه سازی سایت و سئو , طراحی پورتال , طراحی پرتال شرکتی , طراحی پرتال سازمانی , افزایش رنکینگ وب سایت , طراحی وب سایت


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Unable to access /home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

Warning: file_get_contents(/home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

RSS چیست , آر.اس.اس چیست ؟

RSS چیست - طراحی سایت و پرتال پرنیان وبRSS مخفف Rich Site Summary به معنی چکیده سایت است و به شما امکان میدهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید ، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آنها سر بزنید. RSS خانواده‌ای از قالب ‌های خورد فید در وب است که برای انتشار محتویاتی که در بازه ‌های زمانی خاص بروز رسانی می‌شوند مورد استفاده قرار می گیرد، مانند وب ‌نوشت‌ها ، عناوین اخبار ، و پادکست‌ها.

RSS روشی برای توصیف اخبار و محتوی وب می‌باشد که برای توزیع از طریق یک ناشر آن‌لاین به کاربران وب بکار می‌رود این برنامه ، کاربردی از زبان نشانه‌گذاری گسترش‌پذیر XML است که بوسیله کنسرسیوم RDF یا Resource Description Framework پشتیبانی می‌شود . هرگاه وب‌گاهی قصد داشته باشد محتوی مطالب خود را منتشر کند توصیفی از آن محتوی به شکل یک مدرک RSS تهیه می‌کند که یک کاربر با یک مرورگر یا برنامه خاصی که قابلیت خواندن محتوی توزیع‌شده به این وسیله را داشته باشد ، می‌تواند آن مطالب را دریافت کند. RSS برای اولین بار توسط Netscape در اواخر سال 1999 میلادی با ارائه RSS 0.9 ارائه شد پس از مدتی با کناره گیری Netscape از بخش تجاری ، Userland که محصولات وبلاگ نویسی را گسترش می‌داد توسعه آن را به عهده گرفت و ویرایش RSS 0.91 را تولید کرد سپس ویرایش‌های v0.92، v0.93 و v0.94 را تهیه کرد و اخیرا ویرایش‌های RSS 1.0 و RSS 2.0 را ارائه کرده‌ است.

فرمت RSS :

ساختار یک فید RSS از زبان اکس‌ام‌ال تشکیل شده ‌است. شما نیز می‌توانید با استفاده از زبان XML یک RSS برای سایت خودتان درست کنید. بسته به نوع نسخهٔ RSS که استفاده می‌کنید ، ساختار فیدهای شما متفاوت می‌شوند. RSS چیزی نیست به جز یک نشانه‌گذاری استاندارد شده XML ، که محتوایی که قصد به اشتراک گذاشتن آن را دارید را توصیف می‌کند. به این ترتیب با قرار دادن یک قسمت RSS یک سایت در متن سایت دیگر ، با عوض‌شدن اخبار و عناوین سایت اول ، این محتویات هم در سایت دوم به صورت خودکار عوض می‌شوند. کاربردهای اصلی RSS دو مورد زیر هستند :

  1. نمایش تازه‌ ترین عناوین وب‌سایت‌های دیگر در وب‌سایت خود و یا بالعکس ( اشتراک مطالب جدید)
  2. دریافت جدیدترین مطالب سایت‌های مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه ( وبگردی با کارآیی بیشتر )

مبنای توسعه RSS و یا امکانات مشابه این است که وب‌سایت‌های مختلف موجود اطلاعات خود را با قالب خاص خود نمایش می‌دهند.

RSS Reader چیست ؟

RSS Reader یک نرم‌افزار RSS خوان الکترونیکی است. اکنون نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم RSS خوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. Feedshow.ir نیز یک RSS Reader آنلاین است که توسط گروه نوین وب طراحی و راه اندازی شده‌ است. این سایت به کلیه وب مسترها و صاحبان سایت‌ها و وبلاگ‌های فارسی این امکان را می‌دهد تا با درج لینک‌های RSS خود باعث باعث افزایش بازدید سایت یا وبلاگ خود شوند و امتیاز خود را در موتورهای جستجو افزایش دهند . همچنین با این کار گروه نوین وب را در تهیه بزرگترین بانک جامع آر اس اس یاری نموده‌اید. RSS Reader های آنلاین پاسخگوی بهتری در این زمینه هستند نمونه بارز آن سایت GlanceRSS است که تمام فیدهای ثبت شده کاربران را یک جا به اشتراک همگان درمیآورد. این قابلیت باعث می‌شود که شما حتی از فیدهای مورد علاقه دیگران هم استفاده کنید و با مطالب سایتهای مختلف آشنا شوید و همینطور در قسمت علاقه مندیها عناوین را برای شما ذخیره کرده تا اینکه به سایت مراجعه کنید.

استفاده از RSS :

برای استفاده از RSS ها شما نیاز به RSS Aggregator دارید. RSS Aggregator ها بر چند دسته هستند :

  1. RSS Aggregator هایی که مبتنی بر Desktop هستند . یعنی به صورت نرم‌افزار نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  2. RSS Aggregator هایی که مبتنی بر وب هستند. یعنی سایتهایی وجود دارند که شما در آنها عضو شده و از خدمات آنها مثل دسترسی به فیدهای موردعلاقه خود ، استفاده می‌کنید.
  3. RSS Aggregator هایی که به صورت پلاگین در مرورگرهای وب نصب می‌شوند و شما فیدهای خود را بدون استفاده از نرم‌افزار دیگر می‌توانید بخوانید. البته در نسخه‌های اخیر موزیلا و فایرفاکس شما نیازی به نصب پلاگین اضافه ندارید.
  4. RSS Aggregator هایی که شما می‌توانید فید سایتهای مورد علاقه خود را در آن ثبت کرده و نه تنها خود از آنها استفاده می‌کنید بلکه محتوای فیدها را با کاربران دیگر اینترنت به اشتراک بگذازید و همینطور RSS های ثبت شده دیگران را هم می‌توانید به علاقه مندیهای خود اضافه کنید و یا اینکه همه آنها را یک جا ببینید حتی اگر RSS ثبت نکرده باشید. خصوصیت این RSS Aggregator این هست که آنلاین هستند و سایتهایی که بروز رسانی زیادی دارند را برای شما عناوینشان را ذخیره می‌کنند.

البته شما می‌توانید RSS های خود را از طریق ایمیل نیز دریافت کنید. مدیران سایتها و وبلاگ‌ها می‌توانند به کمک آر اس اس بازدید خود را افزایش دهند. برای این کار می‌توانید RSS های خود را در سایتهایی مانند www.FeedShow.ir اضافه کنید تا بازدید شما افزایش پیدا کند. نحوهٔ کار این سایت‌ها به این صورت است که با جمع‌آوری اراس‌اس‌ها باعث افزایش بازدید سایت ‌ها می‌شوند.

-


  • تعداد بازدید: 3243
  • تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 مهر 1389 ساعت 22:37


طراحی سایت, طراحی وب سایت, طراحی پرتال, طراحی پورتال, طراحی سایت داینامیک, افزایش رنکینگ وب سایت, بهینه سازی وب سایت, طراحی سایت شرکتی, طراحی پرتال سازمانی