طراحی وب سایت, طراحی سایت, طراحی پرتال, طراحی وب, پرنیان وب

  • پرنیان وب : طراحی وب سایت , طراحی وب سایت داینامیک , طراحی وب سایت شرکتی , طراحی وب سایت شخصی , طراحی سایت , طراحی وب , طراحی پرتال

  • پرنیان وب : طراحی پرتال , بهینه سازی سایت و سئو , طراحی پورتال , طراحی پرتال شرکتی , طراحی پرتال سازمانی , افزایش رنکینگ وب سایت , طراحی وب سایت


Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: Unable to access /home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

Warning: file_get_contents(/home/nkjarcom/public_html/templates/ja_ores/params.ini) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/nkjarcom/public_html/templates/parnian/html/com_content/article/default.php on line 41

تكنولوژی Wi-Fi

تكنولوژی WiFi - طراحی سایت و پرتال پرنیان وبWi-Fi روش بیسیم برای ایجاد و اداره شبكه است كه به آن شبكه سازی ۸۰۲.۱۱ و شبكه سازی بیسیم نیز گفته می شود . بزرگترین نقطه قوت Wi-Fi ، سادگی آسان است . شما می توانید كامپیوترهای منزل یا محل كار خود را بدون نیاز به سیم به یكدیگر متصل كنید.

اگر در دفتر كار خود یك شبكه داشته باشید ، روش های بسیار زیادی برای اتصال كامپیوترهای شبكه شما به هم وجود دارد . Wi-Fi روش بیسیم برای ایجاد و اداره شبكه است كه به آن شبكه سازی ۸۰۲.۱۱ و شبكه سازی بیسیم نیز گفته می شود . بزرگترین نقطه قوت Wi-Fi ، سادگی آسان است . شما می توانید كامپیوترهای منزل یا محل كار خود را بدون نیاز به سیم به یكدیگر متصل كنید . كامپیوترهایی كه شبكه را تشكلیل می دهند می توانند تا بیش از ۱۰۰ فوت از هم فاصله داشته باشند  . اول ما در رابطه با تكنولوژی پایه كه امكان شبكه سازی Wi-Fi را فراهم می كند بحث می كنیم  .سپس در مورد سخت افزار مورد نیاز برای ساخت شبكه Wi-Fi توضیحاتی را ارائه می كنیم و سپس در مسیر درك مسائل مرتبط با تنظیم و دسترسی به یك WiFi Hotspot در منزل به شما كمك می كنیم.

شبكه Walkie_Talkie :

اگر می خواهید با شبكه سازی بیسیم در ساده ترین سطح آن آشنا شوید ، یك جفت Walkie_Talkie ارزان قیمت ۵ دلاری را در نظر بگیرید . اینها رادیوهای كوچكی هستند كه قادر به ارسال و دریافت امواج رادیویی می باشند . وقتی در یك Walkie_Talkie صحبت می كنید ، صدای شما توسط یك میكروفون دریافت می شود . سپس به شكل یك فركانس رادیویی كد گذاری می شود و توسط آنتن آن ارسال می گردد . Walkie_Talkie دیگر می تواند امواج ارسال شده را توسط آنتن خود دریافت كند ، صدای شما را كه به شكل امواج رادیویی كد گذاری شده decode كند و آن را از یك بلند گو پخش نماید  .یك Walkie_Talkie نمونه مثل این ، با قدرت سیگنالی در حدود ۰.۲۵ وات امواج را ارسال می كند و برد آنها می تواند و برد آنها می تواند به حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ فوت برسد . بیایید تصور كنیم كه شما قصد دارید دو كامپیوتر را با استفاده از تكنولوژی Walkie_Talkie در یك شبكه به هم وصل كنید :

شما هر دو كامپیوتر با یك Walkie_Talkie تجهیز می كنید . شما برای هر دو كامپیوتر روشی را برای مشخص نمودن اینكه آیا قصد ارسال یا دریافت امواج را دارد معین می نمایید  . شما روشی را بمنظور تبدیل كد های باینری ( دودویی ) ۰ و ۱ ها به دو Beep متفاوت كه Walkie_Talkie بتواند آنها را ارسال و دریافت كند و بین beep ها و ۰ و ۱ ها عمل تبدیل به انجام برساند مشخص می كنید . این سناریو عملاً كار می كند . تنها مشكلی كه در این زمینه وجود دارد این است كه نرخ تبادل داده بسیار آهسته و كند است . یك Walkie_Talkie ۵ دلاری برای كار با صدای انسان طراحی شده است ، بنابراین شما نمی توانید حجم زیادی از داده ها را به این روش ارسال كنید . شاید ۱۰۰۰ بیت در ثانیه.

تكنولوژی رادیویی WiFi :

رادیوهایی كه در Wi-Fi استفاده می شود خیلی با رادیوهای بكار رفته در Walkie_Talkie های ۵ دلاری متفاوت نیست. آنها از توانایی ارسال و دریافت برخوردار هستند . آنها دارای قابلیت و توانایی تبدیل ۰ و ۱ ها به امواج رادیویی و سپس تبدیل آنها به ۰ و ۱ ها هستند . سه تفاوت عمده بین رادیوهای Wi-Fi و Walkie_Talkie ها وجود دارد :

  1. رادیوهای Wi-Fi كه با استاندارد های ۸۰۲.۱۱b  و ۸۰۲.۱۱g  كار می كنند در ۲.۴GHz امواج را ارسال می كنند ، در صورتیكه آنهایی كه از استاندارد ۸۰۲.۱۱a  تبعیت می كنند در ۵GHz امواج را ارسال می نمایند. Walkie_Talkie های عادی عموماً در ۴۹MHz  کار می كنند. فركانس بالاتر امكان نرخ های داده ای بالاتر را فراهم می كند.
  2. رادیوهای Wi-Fi از تكنیك های كد گذاری پیشرفته تری استفاده می كنند كه بنوبه خود موجب نرخ های داده ای بالاتری می شود. برای ۸۰۲.۱۱a و ۸۰۲.۱۱g ، تكنیك بكار گرفته شده ، ( OFDM ( OFDM Orth_Ogonal Freguency_Division Multiplexing  نام دارد. برای ۸۰۲.۱۱b  این تكنیك با عنوان : ( CCKComplementary Code Kyingcck شناخته می شود.
  3. رادیوهای بكار رفته در Wi-Fi از قابلیت تغییر فركانس ها برخوردار هستند. كارت های ۶۰۲.۱۱b  میتوانند مستقیماً بر روی هر یك از این سه باند ارسال شوند ، یا می توانند پهنای باند رادیویی در دسترس را به چندین كانال و Hop Frequency بین آنها تبدیل كنند.

مزیت Frequency Hopping در این است كه در مقابل اختلال و پارازیت بسیار ایمن تر است و به چندین عدد از كارت های Wi-Fi  اجازه می دهد بطور همزمان و بدون ایجاد اختلال در كار هم با یكدیگر مكالمه كنند. بدلیل اینكه آنها امواج را با فركانس های بسیار بالاتری در مقایسه با Walkie_Talkie ها ارسال می كنند ، و بدلیل تكنیك های كدگذاری بكار رفته در آنها ، رادیوهای Wi-Fi می توانند در هر ثانیه داده های بسیار زیادی را اداره و كنترل كنند. ۸۰۲.۱۱b  می تواند تا ۱۱ مگابیت در ثانیه ( اگر چه ۷ مگابیت درثانیه معمول تر است ، و ۸۰۲.۱۱b  در صورتیكه اختلال زیادی وجود داشته باشد تا كمتر از ۱ یا ۲ مگابیت در ثانیه تنزل می كند ) را Handle كند. ۸۰۲.۱۱g  و ۸۰۲.۱۱a  می توانند تا ۵۴ مگابیت در ثانیه را Handle كنند ( اگر چه ۳۰ مگابیت در ثانیه معمول تر است). شما ممكن است از اینكه نامگذاری از كجا نشات گرفته است دچار كنجكاوی شوید. انستیتوی مهندسان الكتریك و الكترونیك استانداردها را ایجاد می كند ، و آنها این استانداردها را به شكل منحصر به فردی شماره گذاری می كنند. استاندارد ۸۰۲.۱۱ شبكه های بیسیم را در بر می گیرد. حروف b ، a و g به سه نوع استاندارد متفاوت اشاره می كنند :

۸۰۲.۱۱b  اولین نسخه ای بود كه به بازار مصرف رسید و كندترین و ارزان قیمت ترین در بین این سه استاندارد محسوب می شود . همانگونه كه در بالا اشاره شد ، ۸۰۲.۱۱b  در ۲.۴GHz  ارسال می شود و می تواند تا ۱۱ مگابیت در ثانیه را كند. ۸۰۲.۱۱a  نسخه بعدی این استاندارد بود كه در ۵GHz  عمل می كند و قادر است تا ۵۴ مگابیت در ثانیه را Handle كند. ۸۰۲.۱۱g  تلفیقی از هر دو مورد قبل است كه در ۲.۴GHz  عمل می كند اما دارای سرعت ۵۴ مگابیت در ثانیه ای ۸۰۲.۱۱a  است  .خوشبختانه ، تمام این تكنولوژی های رادیویی در كارت WiFi گنجانده شده است كه كاملاً هم مخفی است. در واقع ، Wi-Fi ، یكی از ساده ترین تكنولوژی هایی است كه شما از آن استفاده كرده اید.

اضافه كردن WiFi به یك كامپیوتر :

یكی از بهترین چیزها در مورد Wi-Fi سادگی آن است . تعداد زیادی از Laptop های جدید با كارت Wi-Fi توكار به بازار عرضه شده اند . در بسیاری از موارد شما برای شروع كار با Wi-Fi مجبور به انجام هیچ كاری نیستید . همچنین افزودن یك كارت Wi-Fi به یك Laptop قدیمی تر یا به یك كامپیوتر رومیزی بسیار ساده است . كاری كه باید انجام دهید عبارت است از  :

یك كارت شبكه ۸۰۲.۱۱b  ، ۸۰۲.۱۱a  یا ۸۰۲.۱۱g  بخرید . ۸۰۲.۱۱g  از مزیت سرعت های بالاتر و قابلیت كار و تطابق مناسب در تجهیرات ۸۰۲.۱۱b  برخوردار است. برای یك Laptop ، این كار بطور معمول یك كارت PCMCIA كه آن را در شكاف PCMCIA كامپیوتر قابل حمل خود قرار می دهید خواهد بود . یا می توانید یك آداپتور بیرونی كوچك خریداری كنید و آن را به یك درگاه USB وصل كنید  . برای یك كامپیوتر رو میزی ، شما می توانید یك كارت PCI كه آن را در داخل كامپیوتر نصب می كنید خریداری كنید و یا یك آداپتور بیرونی كوچك كه می توانید از طریق كابل USB آن را به كامپیوتر متصل كنید تهیه نمایید  . كارت را نصب كنید  . درایورهای كارت را نصب كنید. به Hotspot دسترسی پیدا كنید.

یك Hotspot عبارت است از یك نقطه برای یك شبكه Wi-Fi كه یك جعبه كوچك است كه به اینترنت متصل شده است . این جعبه شامل یك رادیوی ۸۰۲.۱۱ است كه می تواند بطور همزمان با بیش از ۱۰۰ كارت ۸۰۲.۱۱ صحبت كند . در حال حاضرWi-Fi Hotspot های زیادی در مكان های مثل رستوران ها ، هتل ها ، كتابخانه ها و فرودگاه ها وجود دارد.

-


  • تعداد بازدید: 1733
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 26 مهر 1389 ساعت 22:12


طراحی سایت, طراحی وب سایت, طراحی پرتال, طراحی پورتال, طراحی سایت داینامیک, افزایش رنکینگ وب سایت, بهینه سازی وب سایت, طراحی سایت شرکتی, طراحی پرتال سازمانی